Torino wygrywa na wyjeździe z Genoą

Andrea Staccioli / Insidefoto

Piłkarze Genoi przegrali z Torino 1:2 w meczu ostatniej kolejki Serie A sezonu 2017/18.

Od początku spotkania przewagę mieli gospodarze, którzy mogli wyjść  na prowadzenie w 17. minucie. Sprzed pola karnego strzelał Pedro Pereira, ale dobrze to uderzenie obronił Vanja Milinković Savić. Mimo, że lepiej grała drużyna Genoi, to bramkę dającą prowadzenie zdobyło Torino. Andrea Belotti z lewej strony podał do Iago Falque, a ten umieścił futbolówkę do pustej bramki.

Gospodarze blisko wyrównania byli w 45. minucie, gdy Stephan Omeonga strzelił z dystansu, ale pewnie piłkę po tym uderzeniu chwycił Milinković Savić. Do przerwy Genoa przegrywała z Torino 0:1.

W pierwszych minutach drugiej połowy gra gospodarzy już nie wyglądała tak dobrze i Torino zdobyło drugą bramkę w 57. minucie. Ponownie asystę zanotował Belotti, a do siatki trafił Daniele Baselli. Genoa nie złożyła broni i walczyła o gola kontaktowego, udało się go zdobyć w końcówce meczu. Cristian Molinaro zagrał prosto pod nogi Gorana Pandeva, a ten sprytnym strzałem podciął piłkę nad bramkarzem. Szanse podopiecznych Davide Ballariniego na remis wzrosły, bo za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Cristian Ansaldi. Ostatecznie jednak nie udało im się odrobić strat i 3 punkty pojechały do Turynu.