Toni Kroos podjął decyzję ws. przyszłości w reprezentacji

jedenastka La Liga

Toni Kroos (Real Madryt) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Toni Kroos długo zwlekał z ważną decyzją w kontekście reprezentacji Niemiec.

W Niemczech w ostatnich tygodniach środowisko piłkarskie czekało na ostateczny komunikat Kroosa w kontekście EURO 2024. On sam jeszcze kilka dni temu mówił, że takiej decyzji nie podjął. Gdy Toni ogłaszał odejście z narodowej kadry, już wtedy sugerowano, iż był to zbyt pochobny ruch. W końcu nadal jest z kluczowych ogniw Realu Madryt.

Wygląda na to, że 34-latek wesprze zespół Juliana Nagelsmanna. To o tyle ważne, iż same mistrzostwa Europy tego lata odbędą się właśnie w Niemczech.

Decyzja Kroosa powinna wlać wreszcie trochę optymizmu w serca niemieckich kibiców. Przygotowania do EURO nie są łatwe dla gospodarzy. Jeszcze w trakcie zmieniono selekcjonera – Hansiego Flicka na wspomnianego Nagelsmanna. A i po tej zmianie trudno mówić o lepszych wynikach zespołu.

Co ciekawe, to też pewien sygnał dla Realu Madryt. Bowiem umowa Toniego z “Królewskimi” wygasa wraz z latem 2024 roku. A decyzją o powrocie do reprezentacji daje informacje, iż jest jeszcze gotowy do gry na wysokim poziomie. Real chciałby z nim przedłużyć kontrakt jeszcze przynajmniej o rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x