Thomas Muller ocenił mecz z Salzburgiem. “Czasami brakuje nam odwagi”

caughtoffside.com

Bayern Monachium zremisował 1:1 z RB Salzburg w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Styl, w jakim udało się wywalczyć ten wynik, nikogo w niemieckim zespole nie satysfakcjonuje. – Czasami brakuje nam odwagi. Brakowało nam jej w środę, brakowało również w poprzednich meczach – stwierdził zawodnik Bayernu, Thomas Muller.

Bayern Monachium w ostatnim czasie złapał lekką zadyszkę. W weekend drużyna Juliana Nagelsmanna musiała uznać wyższość VfL Bochum 2:4 w 22. kolejce Bundesligi. Wczoraj Bawarczycy znów zawiedli i jedynie zremisowali 1:1 z RB Salzburg w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Gospodarze wczorajszej potyczki wyszli na prowadzenie w 21. minucie za sprawą trafienia rezerwowego Chukwubuike Adamu. Bayern doprowadził do wyrównania w 90. minucie. Bramkarza RB Salzburg pokonał Kingsley Coman.

Słaby mecz rozegrał również Robert Lewandowski, który nie oddał ani jednego strzału na bramkę Philippa Köhna.

Thomas Muller w rozmowie z DAZN nie ukrywał zaniepokojenia wynikającego z postawy drużyny. Jego zdaniem zespół gra za mało odważnie.

– Czasami brakuje nam odwagi, aby zagrać długą, wysoką piłkę na wolną przestrzeń. Brakowało nam jej w środę, brakowało również w poprzednich meczach – przyznał.

Mam mieszane uczucia. RB Salzburg to dobry rywal, a warunki do gry mieliśmy świetne. Niby byliśmy zdecydowanie lepsi, a jednak była to też gra, w której musieliśmy cierpieć. RB Salzburg zawsze jest bowiem niebezpieczny w grze przejściowej. Ogólnie rzecz biorąc nie o to nam chodziło – dodał.

Rewanżowy mecz Bayernu z RB Salzburg zaplanowano na 8 marca na godzinę 21:00.