Tevez daje zwycięstwo Juve

forzaitalianfootball.com

Hit 33 kolejki Serie A nie rozczarował, przed własną publicznością Juventus zwyciężył 3:2 Fiorentinę i ma już 14 punktów przewagi nad drugim w tabeli Lazio.

Najpierw na prowadzenie wyszli goście, w 33 minucie spotkania Fiorentina wykonywała rzut rożny a w polu karnym faulowany był Joaquin. Do jedenastki podszedł Rodriguez i nie dał najmniejszych szans Buffonowi.

Do odrabiania strat ruszyli więc podopieczni Massimiliano Allegriego. Trzy minuty później po przepięknej wrzutce niezawodnego Andrei Pirlo w polu karnym znalazł się Fernando Liorente i pewnym strzałem pokonał bramkarza Violi Neto.

Wydawać by się mogło, że taki stan rzeczy nie zmieni się już do przerwy, jednak nic bardziej mylnego. Gospodarze po wrzutce Patrica Evry i przepięknym lobie Carlosa Teveza prowadzili 2:1.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od ataków gości. Fiorentina była bliska wyrównania, kiedy to w 66 minucie spotkania w polu karnym swego przeciwnika faulował Giorgio Chiellini a sędzia wskazał ponownie na rzut karny. Do piłki podszedł nie kto inny jak Ganzalo Rodriguez, jednak tym razem przestrzelił.

Nie wykorzystany karny podziałał na Juventus jak płachta na byka i chwilę później bramkę ponownie zdobył Carlos Tevez.

Fiorentina odpowiedziała co prawda trafieniem Josipa Ilicića z rzutu wolnego jednak na więcej nie starczyło już czasu i to bianconeri zainkasowali kolejne trzy punkty.

Juventus – Fiorentina 3:2 (1:1)