sport.se.pl

Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrywa na własnym boisku z niżej notowanym Śląskiem Wrocław 1:2. Jest to już szósty z rzędu mecz, w którym podopieczni Czesława Michniewicza tracą cenne punkty, które pozwoliłyby im na spokojną grę przed podziałem punktów. Śląsk natomiast uciekł ze strefy zagrożenia, awansując dzięki temu zwycięstwu na trzynaste miejsce w tabeli.

Pierwsze minuty spotkania to przewaga gości, czego dowodem była szybko strzelona bramka już po pięciu minutach, którą zdobył Robert Pich. Od tego momentu obraz gry zmienił się wyraźnie, ponieważ piłkarze z Niecieczy przejęli inicjatywę. Na efekty tej przewagi gospodarzy kibice musieli czekać do osiemnastej minuty, gdy do remisu doprowadził Artem Putiwcew. Sprawił on tym samym przykry prezent urodzinowy Mariuszowi Pawełkowi, który dziś kończył trzydzieści sześć lat. Mecz powoli nabierał rumieńców, ponieważ kibice byli świadkami licznych akcji zarówno Bruk-Betu Termalici, jak również i Śląska. Więcej z gry mieli jednak goście, jednak za każdym razem czegoś brakowało do szczęścia.

Druga częśc spotkania rozpoczęła się od szansy po strzale głową Dawida Nowaka, jednak został on zablokowany. Nowak czeka na bramkę w ekstraklasie od mniej więcej trzech lat i poczeka jeszcze przynajmniej do następnego meczu. Z każdą upływającą minutą w Niecieczy coraz większą przewagę zaczęła mieć drużyna Śląska, która raz po raz atakowała bramkę Pilarza. Bardzo aktywni byli choćby Łukasz Zwoliński, czy Ryota Morioka. W końcu jednak goście doczekali się na drugiego gola, którego autorem był Adam Kokoszka. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie, co powoduje awans Śląska w tabeli ligowej na miejsce trzynaste. Bruk-Bet Termalica utrzymuje na razie swoje szóste miejsce, ale jeśli swoje spotkanie w tej kolejce wygra Wisła Kraków, to drużyna Czesława Michniewicza może zostać zepchnięta na miejsce siódme.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 Śląsk Wrocław( Putiwcew 18′-Pich 5′, Kokoszka 83′)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Pilarz; Fryc, Osyra, Putiwcew, Guilherme; Kupczak, Babiarz; Gergel(Miković 72′), Stefanik, Misak(Guba 59′); Nowak(Gutkovskis 62′)

Śląsk Wrocław: Pawełek; Dankowski, Celeban, Kokoszka, Augusto; Kovacevic, Stjepanović; Roman, Morioka(Sito Riera 80′), Pich; Zwoliński(Biliński 85′)