Telenowela z Angelem Rodado – jakie są szanse, że zagra w Legii?

Legia Warszawa - Górnik Zabrze / fot. Mikołaj Barbanell (PIłkarski Świat)

Hiszpański napastnik Angel Rodado od jakiegoś czasu jest na celowniku warszawskiej Legii. Jednak kwestia kiedy, i czy w ogóle, zasili stołeczny klub pozostaje kwestią sporną.

Po odejściu Jarosława Niezgody do MLS jedynym napastnikiem Legii Warszawa jest Jose Kante. Nic dziwnego, że w stolicy zaczęto rozglądać się za potencjalnym wzmocnieniem. Miałby nim być Angel Rodado. Gdzie gra ten 23-letni napastnik? Proste, że w 3. lidze hiszpańskiej. Jednak to znalezisko, zaskakująco jak na polskie kluby, wyróżnia się na Balearach. W barwach UD Ibiza w 23 meczach ligowych zdobył 12 bramek (drugi w klasyfikacji strzelców). Do tego wychowanek RCD Mallorca ma występ przeciwko FC Barcelonie w Pucharze Króla, w którym pokazał się z pozytywnej strony.

Jednak kwestia przejścia Rodado do Legii jest interesująca. “Super Express” skontaktował się z agentem Hiszpana – Miguelem Riero, i ten potwierdził, że było zainteresowanie stołecznego klubu, ale do konkretów nie doszło, a sam piłkarz i agent nie wiedzieli ile jest prawdy w tym zainteresowaniu. Jednak niedawno temat Rodado wrócił za sprawą Predraga Ristivcicia, który powiedział TVP Sport, że jest pewny na 80 procent, że wiosną Rodado zagra w barwach Legii.

I tu zaczyna się “zabawa”. Miguel Riera powiedział “Super Expressowi”, że nie ma pojęcia kim jest Ristivcić i że nie ma on żadnych kontaktów z jego klientem. Riera potwierdził też, że Rodado interesują się kluby, hiszpańskie i nie tylko, a po meczu z FC Barceloną zapytania się nasiliły. Głównie o możliwość obniżenia klauzuli 23-latka (2 miliony euro, 6 milionów w przypadku awansu, a ten jest bardzo prawdopodobny – UD Ibiza jest trzecia w lidze), ale jego klub nie zamierza jej negocjować. Czy wśród zainteresowanych była Legia?

Jeśli chodzi o zainteresowanie Legią, to nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Jestem bardzo dyskretny w mojej pracy. – powiedział Riera.

“Super Express” skontaktował się także z samym klubem Rodado. Prezes UD Ibizy – Amadeo Salvo, na pytanie kto jest agentem napastnika oraz czy możliwy jest transfer zimą odpowiedział: Reprezentantem Angela Rodado jest Miguel Riera, a w temacie Legii nic się nie dzieje. Rodado nie opuści Ibizy tej zimy. A czy Legia kontaktowała się z nami w jego sprawie? Nie, nigdy. Nie było żadnych kontaktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi