Szymon Marciniak w wielkim finale? To nie wykluczone!

Wczoraj odbył się mecz Interu z Liverpoolem. Sędziował go polski arbiter, Szymon Marciniak. Renomowany sędzia, który od kilku lat sędziuje najważniejsze spotkania na wielkich turniejach czy w Lidze Mistrzów. Mimo zastrzeżeń mediów przed meczem, Szymon świetnie wywiązał się ze swojej pracy, został pochwalony. 

Przed Mistrzostwami Europy, Szymon został nominowany jako arbiter. Wszystko wskazywało na to, że posędziuje wiele meczów, może nawet ćwierć lub półfinały. Niestety przez problemy zdrowotne, polski sędzia nie pojechał na mistrzostwa. Teraz już ze stanem zdrowia wszystko jest dobrze, sędziuje mecze ekstraklasy i wrócił do europejskich rozgrywek. W fazie grupowej Champions League sędziował 4 mecze. Jego renomę można zauważyć patrząc na to jakich drużyn spotkania sędziował. Milan, Liverpool, Manchester United, Real Madryt.

Wczoraj, podczas meczu Inter – Liverpool, Marciniak nie popełnił żadnego błędu, ani on, ani jego skład sędziów. Nie wzbudzili żadnej kontrowersji. I jest to prawie pewne, że zobaczymy polskiego arbitra na Mundialu w Katarze oraz w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Mówi się też o czymś wyższej rangi. Ponoć półfinał, a nawet finał najważniejszych rozgrywek w Europie jest w zasięgu. Byłby to pierwszy polski sędzia, który poprowadzi finał tych rozgrywek. Warto też wspomnieć o Lidze Europy, czy Lidze Konferencji. Tam też nasz sędzia może dostać czołowe mecze.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.