live.premierleague.com

W najciekawszym meczu 21. kolejki angielskiej Premier League Liverpool po zaciętym boju zremisował z Arsenalem Londyn 3:3. Gola na wagę jednego punktu zdobył Joe Allen.

Hit kolejki od początku zapowiadał się niezwykle emocjonująco. Arsenal nie wygrał na Anfield Road od ponad czterech lat i dzisiaj chciał przerwać złą passę, jednak bez skutku.

Pierwsza połowa była obfita w bramki. Już w 10. minucie gola dla “The Reds” zdobył Roberto Firmino. 360 sekund później odpowiedział Aaron Ramsey po podaniu od Joe Campbella.

Nie minęło 5 minut a podopieczni Jürgena Kloppa znów wyszli na prowadzenie. Ponownie na listę strzelców wpisał się Firmino. Brazylijczyk zza szesnastki popisał się kapitalnym uderzeniem nie dając najmniejszych szans Petrowi Cechowi.

Kanonierzy” nie odpuszczali i chwilę potem ponownie doprowadzili do remisu. Ramsey dośrodkował z rzutu rożnego a Olivier Giroud czubkiem buta musnął piłkę, która wylądowała obok interweniującego Mignoleta i kibice gości mogli odetchnąć z ulgą.

W drugiej części spotkania niespodziewanie to Arsenal wyszedł na prowadzenie. Giroud otrzymał podanie od Cambella po czym obrócił się i wpakował piłkę do bramki Liverpoolu.

Gospodarze do końca meczu nie odpuszczali i ich wysiłki zostały wynagrodzone w 90. minucie. Do dośrodkowania od Hendersona najwyżej wyskoczył Benteke, który zgrał piłkę do nadbiegającego Allena a ten sprytnym strzałem dał upragniony remis swojemu zespołowi. Trybuny na Anfield Road na czele z Jürgenem Kloppem oszaleli z radości i mecz zakończył się remisem 3:3.

Remis niewiele zmienia w kwestii układu tabeli. Arsenal nadal jest liderem z 43. punktami, ale dogonił ich Leicester City, zaś Liverpool nadal plasuje się na 9. miejscu z dorobkiem 31. “oczek”.

Liverpool FC 3-3 Arsenal Londyn, 13.01.2015 r., godz. 21:00, Anfield Road, Liverpool.

1-0. Firmino (10′)

1-1, Ramsey (14′)

2-1, Firmino (19′)

2-2.  Giroud (25′)

2-3, Giroud (55′)

3-3, Allen (90′)