Szczęśliwe zwycięstwo i awans Arsenalu

arsenal.com

Arsenal Londyn ograł na wyjeździe z drugoligowym Preston 2:1. Ekipa Arsene’a Wengera zwycięstwo zagwarantowała sobie dopiero w 89 minucie.

Zaczęło się dość szczęśliwie dla gospodarzy, gdyż już w 7 minucie bramkę dającą prowadzenie ekipie Preston, zdobył Callum Robinson. O dziwo, ten wynik utrzymał się, aż do przerwy. Jednak równowaga we wszechświecie została przywrócona tuż po gwizdku sędziego, otwierającego drugą połowę. Iwobi podaje do Ramseya, a ten strzela na 1:1. Mimo kolejnych ataków, zespół z Londynu nie umiał się wstrzelić w bramkę strzeżoną przez Christophera Maxwella. Udało się dopiero w 89 minucie za sprawą rewelacyjnego w ostatnich dniach Olivera Giroud. Francuz zdobył tę bramkę po ładnej asyście piętką, sprowadzonego latem Hiszpana, Lucasa Pereza. Arsenal tym samym przedostał się do 1/16 finału FA Cup.