Szansa dla Jakuba Kiwiora? Żołnierz Mikela Artety wypada do końca sezonu

Jakub Kiwior | Arsenal

Shutterstock/Maciej Rogowski Photo

Obrońca Arsenalu, Takehiro Tomiyasu nie zagra do końca sezonu po przejściu operacji kolana.

Oficjalna strona Arsenalu poinformowała o konieczności przejścia zabiegu przez Japończyka. 24-latek doznał poważnej kontuzji prawego kolana w czwartkowym meczu Ligi Europy przeciwko Sportingowi. Obrońca spędził na boisku zaledwie dziewięć minut. Mikel Arteta został zmuszony do zrobienia zmiany. Japończyk nie był w stanie kontynuować gry z powodu kontuzji, a w jego miejsce wszedł Ben White.

Uraz Tomiyasu okazał się na tyle poważny, że jego kolano potrzebowało operacji. We wtorek przeszedł udaną operację w Londynie, a klub poinformował, że zawodnik będzie wykluczony z gry do końca sezonu.

Wszyscy w klubie będą teraz ciężko pracować, aby Tomiyasu mógł dołączyć do zespołu w trakcie przedsezonowego obozu przygotowawczego – czytamy w oficjalnym komunikacie Arsenalu.

Japończyk w bieżącym sezonie był głównie rezerwowym. Po mocnym starcie w północnym Londynie nieco obniżył loty. Mimo tego udało mu się zagrać łącznie w 31 meczach dla drużyny seniorskiej. Sezon 2022/2023 kończy bez gola, ale z dwoma asystami.

Rola Takehiro Tomiyasu ograniczyła się głównie do bycia rezerwowym w obecnym sezonie. Pełnił funkcję zastępny Bena White’a na prawej stronie obrony. Chociaż w przeszłości zdarzyło mu się występować na pozycji środkowego obrońcy.

Jakub Kiwior niespodziewanie trafił do Anglii ze Spezii Calcio w tegorocznym zimowym okienku transferowym. Środek obrony jest jego nominalną pozycją. W seniorskiej drużynie podczas marcowego wygranego starcia (4:1) w Premier League przeciwko Crystal Palace. Otrzymał on cztery minuty od hiszpańskiego szkoleniowca. Czy kontuzja Tomiyasu wpłynie na większą liczbę minut Kiwiora w Arsenalu? Dowiemy się tego w najbliższych meczach z udziałem drużyny z północnego Londynu.