Mariona Caldentey, Sylwia Matysik / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Sylwia Matysik została nową zawodniczką Bayeru Leverkusen. Reprezentantka Polski podpisała dwuletni kontrakt.

Sylwia Matysik zawodową karierę rozpoczęła w 2013 roku w zespole AZS-u Wrocław. Od lipca 2017 roku reprezentowała barwy Górnika Łęczna. Z klubem z województwa lubelskiego dwukrotnie zdobyła mistrzostwo Polski. Po owocnych latach gry w Ekstralidze kobiet reprezentantka Polski postanowiła zmienić otoczenie. 22-latka na zasadzie wolnego transferu dołączyła do Bayeru Leverkusen. Z niemieckim klubem podpisała dwuletni kontrakt.

Jeszcze w to nie wierzę. Transfer zagranicę od zawsze był moim marzeniem, a teraz staje się faktem. Uwierzę w to chyba dopiero wtedy, kiedy się znajdę tam na miejscu i zobaczę to wszystko na własne oczy – mówi.

Na poważnie o wyjeździe zaczęłam myśleć w zeszłym sezonie. Wiedziałam, że wcześniej nie wyjadę ze względu na studia. Zależało mi, aby je ukończyć – dodała

Pojawiło się kilka propozycji, także spoza Niemiec, ale wydaje mi się, że dokonałam najlepszego wyboru z możliwych. Chciałam wyjechać właśnie do Bundesligi. Decyzja była dla mnie prosta – przyznaje.

Kobieca drużyna Bayeru istnieje od 2008 roku. W Bundeslidze występuje od sezonu 2010/2011, z roczną przerwą w sezonie 2017/2018. Ostatnie rozgrywki zakończyła na 10. miejscu.

W kobiecej Bundeslidze aktualnie grają cztery Polski: Ewa Pajor, Małgorzata Mesjasz, Agnieszka Winczo i Patrycja Balcerzak. Wiele wskazuje na to, że nową zawodniczką Wolfsburga zostanie Katarzyna Kiedrzynek, która kilka dni temu poinformowała o zakończeniu współpracy z PSG.

Źródło; laczynaspilka.pl, własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *