play-offy

twitter Girona

Cristhian Stuani znalazł się na celowniku świeżo upieczonego beniaminka Premier League – Leeds United, poinformował portal 90mins.com.

Leeds United po 16 latach przerwy zagra w rozgrywkach Premier League. Władze klubu z Elland Road, jeśli marzą o pozostaniu w elicie na dłużej niż rok, muszą wzmocnić kadrę zespołu. Podobnego zdania jest szkoleniowiec drużyny – Marcelo Bielsa, który zażądał transferu napastnika. Czołowe miejsce na liście życzeń Niemca zajmuje Cristhian Stuani, reprezentujący barwy Girony. Urugwajczyk w minionym sezonie La Liga 2 wystąpił w 36 spotkaniach. Strzelił 29 bramek i zanotował 3 asysty. Oprócz dobrych umiejętności piłkarskich, na korzyść 33-latka przemawia fakt, iż zna realia angielskiej piłki. W latach 2015-2017 reprezentował barwy Middlesbrough.

Zeszłego lata Stuani podpisał nowy kontrakt z klubem, obowiązujący do końca czerwca 2023 roku. Klauzula wykupu 33-latka oscyluje w granicach 20 milionów euro. Klub zainteresowany pozyskaniem Urugwajczyka jest zmuszony wyłożyć kwotę określoną w umowie.

Nazwisko napastnika łączone było w kontekście transferu do FC Barcelony. Ewentualna przyszłość Urugwajczyka uzależniona jest od sytuacji klubu. Girona bierze udział w barażach o awans do La Liga, gdyby cel nie został zrealizowany, Stuani otrzyma wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *