Sterling podpisał kontrakt z City!

m.futbolarena.com

Wreszcie dobiegła saga transferowa z Raheem Sterlingiem w roli głównej. Anglik złożył podpis na umowie łączącej go z City na kilka najbliższych lat.

Od kilkunastu miesięcy byliśmy świadkami niekończącej się sagi z młodym Anglikiem. Za rok wygasała umowa Sterlinga z Liverpoolem i choć “The Reds” chcieli ją przedłużyć oferując swojemu gwiazdorowi sporą podwyżkę, to 14-krotny reprezentant Anglii chciał opuścić Anfield w celu znalezienia sobie zespołu, który co rok walczy o najwyższe trofea. Z tego względu wiele klubów było zainteresowanych jego usługami, ale najbardziej zdeterminowany wydawał się Manchester City. Zawodnikowi schlebiała uwaga klubu z Etihad, ale kierownictwo Liverpoolu było nieugięte – kto chce Sterlinga niech wykłada na stół 50 milionów funtów.

City starało się zbić cenę ale jak się okazuje, niewiele im się udało. Nowy nabytek kosztować ich będzie ponad 44 milionów funtów, plus tzw 5 milionów zmiennych, co daję łącznie sumę 49 milionów funtów. Piłkarz związał się z The Citizens” 5-letnim kontraktem a jego tygodniówka ma przekraczać ponad 150 tys. funtów. Co ciekawe, dzięki temu transferowi skrzydłowy “Obywateli” stał się najdroższym angielskim piłkarzem w historii, strącając z piedestału transfer Andy’ego Carrolla (Z Newcastle do Liverpoolu za 35 mln. funtów).

Sterling w barwach Liverpoolu występował od 2011 roku. Do tej pory udało mu się zgromadzić 92 występy w koszulce “The Reds” zdobywając 18 bramek i notując 14 asyst.

Źródło: mcfc.co.uk


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *