Spore emocje w Krakowie, groźna kontuzja Covilo

Własne

W 22. kolejce Lotto Ekstraklasy, Cracovia Kraków przy Kałuży zremisowała z Pogonią Szczecin (1:1). Obie ekipy zaprezentowały niezłą piłkę a wynik jest całkiem zasłużony.

Pierwsza połowa toczyła się w środkowej strefie boiska i żadna z drużyn nie była wstanie groźniej zaatakować przeciwników. W 40. minucie spotkania głowami zderzyli się Jarosław Fojut z Miroslavem Covilo, a ten drugi z mocno poobijaną głową oraz podbitym okiem musiał opuścić boisko.

Po zmianie stron Pasy szybko zaatakowały czego efektem było prowadzenie. Świetną piłkę zagrał Jakub Wójcicki do Krzysztofa Piątka, a ten drugi silnym uderzeniem wpakował futbolówkę do siatki. Dla napastnika Cracovii to już siódme trafienie w sezonie. Kilka minut później ekipa Kazimierza Moskala odrobiła straty. Z prawej strony dośrodkował Kamil Drygas, a Adam Frączczak strzałem głową umieścił piłkę w bramce.

Cracovia Kraków – Pogoń Szczecin 1:1 (0:0)