live.premierleague.com

W ostatnim spotkaniu 17. kolejki angielskiej Premier League Sothampton rozgromił Arsenal aż 4-0. Bohaterem spotkania zostałShane Long autor dwóch z czterech bramek dla gospodarzy.

Podopieczni Wengera jechali na St. Mary’s Stadium ze świadomością, że już dzisiaj mogą zostać liderem rozgrywek, gdyż swój mecz przegrała ekipa Leicester, lecz tego wieczoru “Święci” byli po za zasięgiem przyjezdnych.

Pierwszą bramkę Southampton zdobył w 17. minucie po wspaniałym uderzeniu zza pola karnego Martina. Cech był bez szans.

W drugiej połowie zawodnicy Koemana podkecili tempo i zdobyli jeszcze trzy bramki. 10 minut po wznowieniu drugiej części spotkania Shane Long wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie. Irlandczyk dostał podanie od Mane i z bliska wpakował piłkę do siatki Arsenalu.

Kwadrans później do bramki gości trafił Jose Fonte. Obrońca “Świętych” wykorzystał dośrodkowanie Bertranda i strzałem głową umieścił futbolówkę w bramce Cecha.

Ostatni cios zadał Long w doliczonym czasie gry. Napastnik reprezentacji Irlandii dostał podanie od Tadicia, wyszedł sam na sam z Cechem i pokonał bez problemu Czeskiego golkipera pogrążając rywali.

Wobec dzisiejszego zwycięstwa Southampton pozostał na 21. miejscu w tabeli, zaś Arsenal nadal plasuje się na pozycji wicelidera z dwoma punktami straty do lidera z Leicester.

Southampton AFC 4-0 Arsenal Londyn, 26.12.2015 r., godz. 20:45, St. Mary’s Stadium, Southampton.

1-0, Martina (17′)

2-0, Long (55′)

3-0, Fonte (69′)

4-0, Long (90+2′)