W meczu 6. kolejki Primera Division Real Sociedad gładko pokonał Granadę 3:0 na jej terenie. Bohaterem spotkania został Imanol Agirretxe, który skompletował hat-tricka.

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego objęcia prowadzenia przez gości już w 7. minucie. Imanol Agirretxe wykorzystał dośrodkowanie Zurutuzy i kąśliwym strzałem wpakował piłkę do siatki Andresa Fernandeza. Kolejnego gola Hiszpan dorzucił 26 minut później wykorzystując błąd Dorii, który fatalnie próbował dograć do bramkarza, lecz futbolówkę przejął snajper Sociedad i na raty pokonał Fernadeza. Dzieła zniszczenia Agirretxe dokończył na 11 minut przed końcem spotkania. 28-latek przejął podanie za linie obrony od Rubena Pardo, po czym przedryblował obrońcę gospodarzy i ze stoickim spokojem umieścił piłkę w siatce rywala.

Dzięki temu zwycięstwu “Txuri-Urdin” awansowali na 10. pozycję w tabeli, zaś Granada plasuje się na 16. lokacie. Następny mecz ekipa Davida Moyesa zagra przed własną publicznością z Athletic Bilbao podczas derbów kraju Basków najbliższą niedzielę, natomiast Granada wyjedzie w delegację do Walencji na starcie z tamtejszą Valencią CF.

Granada FC 0:3 Real Sociedad, 22. 09. 2015 r., godz. 22:00, Nuevo los Carmenes.

0:1, Agirretxe (7′)

0:2, Agirretxe (36′)

0:3, Agirretxe (79′)

Kartki:

żółte: Krhin, Doria, Success, Fernandez, Lopes – Granero, de La Bella, Vela, Pardo.

Granada: Fernandez- Lopes, Barbin, Doria (Ibanez 74′), Biraghi – Krhin, Marquez, Success, Rochina (Lopez 55′), Mendez (Bifouma 54′) – El Arabi.

R. Sociedad: Oier – Elustondo, Reyes, Martinez, de La Bella – Granero (Pardo 53′), Illarramendi, Vela (Bruma 83′), Zurutuza, Canales (Prieto 69′) – Agirretxe.

Autor: Mateusz Policha