Sobotnie mecze 37 kolejki Serie A zakończyły się wygraną gospodarzy. Juventus pokonał Napoli 3:1, a drużyna Genui zwyciężyła Inter Mediolan 3:2.

W pierwszym spotkaniu od początku przeważali gospodarze i już w 13 minucie objęli prowadzenie po bramce Perevry. Do przerwy swoją okazję miał jeszcze Pogba, ale jego strzał z rzutu wolnego nie trafił w światło bramki i wynik nie uległ już zmianie.

Druga część spotkania była równie ciekawa, a piłkarze z Neapolu zabrali się do odrabiania strat. W 48 minucie spotkania piłkę w polu karnym trącił ręką Asamoah, a sędzia wskazał na rzut karny. Z okazji skorzystał David Lopez, który na raty pokonał Buffona, doprowadzając tym samym do remisu.

Goście wyczuli swoją szansę i mogli wyjść na prowadzenie, kiedy to w 69 minucie swojej szansy nie wykorzystał Lopez. Stare powiedzenie mówi, że nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić, więc w 77 minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Sturaro. Dzieła dokończył Pepe, który w doliczonym czasie gry wykorzystał rzut karny.

Tym samym Juventus odniósł kolejne zwycięstwo na swoim stadionie.

Juventus – Napoli 3:1 (1:0)
Pereyra 13, Sturaro 77, Pepe 92 – Lopez 48

Drugie spotkanie 37 kolejki okazało się niezwykle emocjonujące. Genua pokonała Inter 3:2, a gola na wagę trzech punktów zdobył w 90 minucie Kucka.

Genua mimo braku licencji na grę w Lidze Europy robi wszystko by się w niej znaleźć. Już od pierwszych minut zaatakowali gospodarze, w 6 minucie Handanovicia próbował pokonać Lestienne, jednak piłka nie trafiła do siatki. Co nie udało się Genui, udało się w 20 minucie gościom po bramce Icardiego. Pięć minut później był już remis a gola zdobył Pavoletti. Ostatni kwadrans pierwszej połowy przyniósł bramki Palacio dla Interu, oraz premierowe trafienie w barwach Genui Lestienne.

Po zmianie stron emocji było jak na lekarstwo i kiedy wydawało się, że mecz pozostanie nierozstrzygnięty w 90 minucie spotkania dośrodkowanie Edenilsona wykorzystał Kucka i głową pokonał bramkarza gości, zapewniając swojej drużynie cenne zwycięstwo.

Genoa – Inter 3:2 (2:2)