Sneijder wróci do Włoch? Będzie grał w Mediolanie!

inter.it

Wesley Sneijder udzielił wywiadu, w którym stwierdził, że z chęcią wróciłby na Półwysep Apeniński!

Reprezentant Holandii jest obecnie piłkarzem Galatasaray. Sneijder w barwach Galaty rozegrał ponad 150 spotkań. Największe sukcesy w swojej karierze Holender odnosił z Interem Mediolan, w którym grał w latach 2009-2013. Z ekipą Nerrazurrich zdobywał między innymi mistrzostwo Włoch i Ligę Mistrzów jako kluczowy zawodnik w zespole prowadzonym przez Jose Mourinho. Pod koniec swojej przygody w Italii było tylko gorzej.

Z mediolańskim klubem rozstawał się, będąc skłócony za to, że został posadzony na ławce rezerwowych. W rozmowie z La Gazzettą dello Sport Sneijder wyjawił, że z chęcią wróciłby do Mediolanu, przywdziewając trykot… AC Milanu. Stwierdził też, że powodem odejścia z Interu do tureckiego klubu nie były astronomiczne pieniądze.

W Interze dawałem z siebie wszystko, ale nie skończyło się to dobrze. Kiedy byłem dzieckiem, marzyłem o grze dla AC Milanu. Gdybym wrócił do Włoch, to chciałbym grać właśnie tam. Wątpię, bym wrócił do Interu. Mam swoje lata, ale wciąż potrafię grać. Oglądam Serie A i widzę, że to zupełnie inna liga niż pięć lat temu. Pomimo tego Milan pozostaje dla mnie legendarny. Chciałem zostać w Interze, ale chciałem też grać, nie mogłem być poza grą przez tyle miesięcy. Straciłbym miejsce w reprezentacji. Czy wybrałem Galatasaray dla pieniędzy? Bzdury. Odszedłem, bo nie miałem innego wyjścia.

Wesley Sneijder w tym sezonie zanotował pięć asyst w dziesięciu spotkaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *