Smutek w Czechach. Kolejna śmierć piłkarza

twitter.com/fcbanikostrava

Nie minął nawet miesiąc od śmierci Frantiska Rajtorala, a nasi południowi sąsiedzi znowu opłakują kolejnego futbolistę. Jak podają tamtejsze media, David Bystron powiesił się we własnym domu.

Powodem samobójstwa byłego zawodnika Viktorii Pilzno czy Sigmy Ołomunec miały być problemy finansowe i rodzinne. “Ciężko cokolwiek powiedzieć. Straciliśmy kolejnego świetnego piłkarza i przyjaciela, który wraz z nami w Viktorii świętował sukcesy” – napisał na oficjalnej stronie klubu z Pilzna, Adolf Sadek.

Bystron był wychowankiem Banika Ostrawa. To właśnie z klubem z Moraw świętował pierwsze mistrzostwo w karierze, które miało miejsce w sezonie 2003/04. Kolejne dwa ligowe trofea zdobył z Viktorią Pilzno i bułgarskim Levski Sofia. Piętnem na jego karierze miało zdarzenie z 2011 r., kiedy to po meczu Ligi Mistrzów z BATE Borysów, znaleziono w jego organizmie metaamfetaminę. Za jego wybryk UEFA ukarała go dwuletnią dyskwalifikacją.

Po upływie kary, Bystron podpisał kontrakt z Sigmą Ołomunec, z którą w sezonie 2014/15 wywalczył awans do pierwszej ligi. Później przeniósł się do Szwajcarii, gdzie reprezentował barwy amatorskiego US Schluein Ilanz. Jeszcze w ostatnią niedzielę wystąpił w spotkaniu 5. ligi szwajcarskiej.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.