Ekstraklasa

Śląsk Wrocław przerwał fatalną passę i pokonał na własnym obiekcie Górnik Łęczna 2:1. Bramki w tym spotkaniu strzelali Dudu Paraiba i Kamil Biliński dla Śląska oraz Jakub Świerczok dla gości.

Już w 6. minucie do bramki gości trafił Paraiba. Przyjezdni jednak szybko odpowiedzieli golem Jakuba Świerczoka. Niestety dla nich ta bramka podziała na rywali jak płachta na byka. Już w 17. minucie Wrocławianie wyszli na prowadzenie za sprawą Kamila Bilińskiego. Mimo wielu prób wynik do końca spotkania już się nie zmienił.

Śląsk Wrocław 2:1 Górnik Łęczna

6′ Dudu Paraiba, 17′ Kamil Biliński – 7′ Jakub Świerczok

Śląsk Wrocław: Jakub Wrąbel – Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Adam Kokoszka, Kamil Dankowski – Krzysztof Ostrowski (71. Konrad Kaczmarek), Tom Hateley, Tomasz Hołota, Flavio Paixao, Dudu Paraiba – Kamil Biliński (81. Peter Grajciar).

Górnik Łęczna: Sergiusz Prusak – Łukasz Mierzejewski, Jan Bednarek, Maciej Szmatiuk, Leandro (63. Paweł Sasin) – Grzegorz Bonin, Radosław Pruchnik, Veljko Nikitovic (71. Tomasz Nowak), Grzegorz Piesio – Jakub Świerczok, Przemysław Pitry (71. Bartosz Śpiączka).

Żółta kartka Śląsk Wrocław: Tom Hateley, Dudu Paraiba. Górnik Łęczna: Maciej Szmatiuk, Bartosz Śpiączka, Tomasz Nowak.