Słabe widowisko w Szczecinie

W drugim spotkaniu 18. kolejki Pogoń Szczecin podejmowała Zawiszę Bydgoszcz. Pojedynek ten był rozgrywany przy padającym deszczu, co z pewnością zmniejszyło poziom gry obu zespołów.

W pierwszym meczu tych drużyn padł remis 1:1, tym razem było podobnie. Pierwsi do bramki trafili gospodarze. Lisowski zagrał futbolówkę wzdłuż bramki, a akcję sfinalizował Adam Frączczak. Goście po straconej bramce nie stracili animuszu i próbowali jak najszybciej wyrównać. Udało się to jeszcze przed zejściem do szatni przed drugą połową meczu. W 41. minucie po kontrze, Jakub Wójcicki obsłużył Kamila Dygasa, a temu nie pozostało nic innego jak pokonać bramkarza Pogoni Janukiewicza.

Remis jest wynikiem sprawiedliwym, Pogoń i Zawisza sąsiadują teraz w tabeli ligowej, kolejno na piątym i szóstym miejscu. Podopieczni Dariusza Wdowczyka w kolejnej kolejce jadą do Wrocławia, natomiast Zawisza podejmuje u siebie Piast Gliwice.

Pogoń Szczecin – Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:1)
Frączczak 22′ – Drygas 41′

Pogoń: Janukiewicz – Lisowski, Dąbrowski, Hernâni, Lewandowski (Tchami) – Frączczak, Golla, Ława (Kort), Walski (Djoussé), Bąk – Robak

Zawisza: Kaczmarek – Lewczuk, Micael, Strąk, Ziajka – Wójcicki (Petasz), Masłowski, Drygas, Goulon, Luís Carlos – Gevorgyan (Vasconcelos)