Show Bale’a, Real w finale Klubowych Mistrzostw Świata

Twitter

Real Madryt w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata pokonał Kashimę Antlers (3:1). Wszystkie bramki dla zwycięzców zdobył Gareth Bale.

– Klubowe Mistrzostwa Świata? O tym momencie śnisz wiele razy. To może być dla mnie pierwszy tytuł z najlepszą drużyną na świecie. Wygranie turnieju może nam również pomóc, by zmierzyć się z resztą sezonu. Jestem dumny, że tworzę część zespołu, który wygrał tak dużo. To topowi zawodnicy, mistrzowie i chcę być tego częścią. Tak przed meczem półfinałowym mówił bramkarz “Królewskich” Thibaut Courtois.

Pierwszą bramkę w 44. minucie  zdobył Real. Dobra wymiana piłki Bale’a z Marcelo, zakończona strzałem w długi róg przez Walijczyka, bramkarz Kashimy był bezradny. Kilka minut po przerwie fatalne podanie obrońcy drużyny z Japonii do własnego bramkarza, a później niezdecydowanie bramkarza wykorzystał Bale, który podwyższył wynik. Kilka sekund później było już 3-0. Ponownie za sprawą Bale’a, który znów zamienił podanie Marcelo na bramkę. W 78. minucie Kashima zdobyła jedyną bramkę w tym meczu, autorem tego trafienia był Shoma Doi. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Real wygrał to spotkanie 3-1 i w finale zmierzy się Al – Ain.

Kashima Antlers – Real Madryt 1:3 (0:1)

Doi 78′ – Gareth Bale 44′ 53′ 55′

Kashima Antlers: Sun-tae; Nishi (Anzai 56′), Seung-Hyeon, Shōji, Yamamoto; Endō (Leandro 81′), Nagaki (Uchida 46′), Léo Silva, Abe; Serginho, Shōma Doi.

Real Madryt: Courtois; Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo; Modrić, Llorente, Kroos; Lucas Vázquez (Isco 68′), Benzema, Bale [Asensio 60′ (Casemiro 74′)