SerieA: Remis w “polskim meczu”

Kamil Chmielewski

W meczu 12. kolejki włoskiej SerieA Fiorentina zremisowała z Sampdorią 1:1. W ekipie gości całą pierwszą połowę rozegrał Karol Linetty, a u gospodarzy 90. minut na ławce rezerwowych przesiedział Bartłomiej Drągowski.

Pierwszy na prowadzenie w 37. minucie po strzale Federico Bernardeschiego wyszedł klub z Florencji. Dla 22-letniego napastnika była to trzecia bramka w bieżących rozgrywkach. W 57. minucie wyrównał Luis Muriel, dla którego było to drugie trafienie w tym sezonie.

Fiorentina z siedemnastoma punktami zajmuje ósme miejsce, a Sampdoria z piętnastoma oczkami jest czternasta. Na domiar złego klub polskiego bramkarza ma do rozegrania mecz zaległy.

W następnej serii spotkań Fiorentina, która nie przegrała od pięciu meczy zagra z Empoli, a Sampdoria niepokonana od dwóch kolejek podejmie Sassuolo.

6.11.2016, godz. 18:00 ACF Fiorentina – Sampdoria Genua 1:1 (1:0)