SerieA: Milan wygrywa z Udinese, grał Zieliński

W meczu 8. kolejki włoskiej Serie A, AC Milan pokonał na San Siro Udinese Calcio 1:0. Jedyną bramkę strzelił Słoweniec, Valter Birsa. Reprezentant Polski, Piotr Zieliński, na boisku pojawił się w 74. minucie zmieniając ofensywnego pomocnika Giampiero Pinzi.

Po tym zwycięstwie Milan ma już jedenaście punktów i wyprzedził Udine, które jak dotąd uzbierało jeden mniej od Rossonerich.

W drugim sobotnim spotkaniu Cagliari pokonało na własnym stadionie Catanie 2:1. Dla podopiecznych Massimo Ficcadentiego była to pierwsza wygrana po serii sześciu meczów bez zwycięstwa. Bramki dla gospodarzy strzelili Kolumbijczyk, Segundo Ibarbo i Chilijczyk Mauricio Pinilla.  Dla gości honorowe trafienie zaliczył Argentyńczyk, Gonzalo Bergessio. Od 40. minuty klub z Sycylii grał w osłabieniu po czerwonej kartce Nicoli Legrottaglie. Rzutu karnego nie wykorzystał Ibarbo.

Wyniki sobotnich meczów:

Milan – Udinese 1:0
22′ Birsa

Cagliari – Catania 2:1
26′ Ibarbo, 84, Pinilla – 5′ Bergessio