SerieA: Lazio miażdży w hicie

W najciekawszym spotkaniu 26. kolejki włoskiej SerieA Lazio Rzym rozgromiło Fiorentinę 4:0. Autorem dwóch bramek został niemiecki piłkarz urodzony w Polsce Miroslav Klose.

Wynik spotkania już w szóstej minucie otworzył Lucas Bigilia. Dla argentyńskiego pomocnika była to druga bramka. W 65. minucie na 2:0 z rzutu karnego podwyższył Antonio Candreva. Reprezentant Włoch strzelił swoją piątą bramkę w sezonie. Kwadrans przed końcem na 3:0 strzelił Miroslav Klose. 37-letni były reprezentant Niemiec pięć minut przed zakończeniem spotkania ustalił wynik na 4:0. Opolanin zdobył swoją siódmą i ósmą bramkę i razem ze Stefano Mauri został najskuteczniejszym zawodnikiem Biancocelesti.

W tabeli Rzymianie z dorobkiem 46. punktów zajmują trzecie miejsce. A klub z Florencji z 42. punktami jest piąty.

09.03.2015, godz. 19:00 Lazio Rzym – ACF Fiorentina 4:0 (1:0)
Gol1:0 – 6′ Lucas Biglia
Gol2:0 – 65′ Antonio Candreva
Gol3:0 – 75′ Miroslav Klose
Gol4:0 – 85′ Miroslav Klose