SerieA: Grali Polacy w sobotnich meczach

Sampdoria w składzie z Pawłem Wszołkiem zremisowała na wyjeździe z Cagliari 2:2. Polski pomocnik grał do 56 minuty. 21 – latek został ukarany żółtą kartką w 29 minucie. Wynik spotkania otworzył Szwed Ekdal. W 89 wyrównał Gabbiadini, a dwie minuty później na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Conti. Wynik spotkania w 93 minucie ustalił De Silvestri. Drugi reprezentant Polski, Bartosz Salamon spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Cagliari – Sampdoria Genua 2:2 (0:1)
29′ Ekdal, 90+1′ Conti – 89′ Gabbiadini, 90+3′ De Silvestri

W drugim sobotnim spotkaniu Udinese przegrało wyjazdowe spotkanie z Chievo 2:1 mimo, że już w 1 minucie wygrywali po strzale Brazylijczyka Maicosuel. W barwach gości 10 ostatnich minut zagrał pomocnik reprezentacji Polski, Piotr Zieliński, który zmienił Chorwata Bubnjica.

Chievo Verona – Udinese Calcio 2:1 (2:1)
13′ Pellissier, 40′ Rigoni – 1′ Maicosuel