Serie A: Skromne zwycięstwo Milanu

W pierwszym spotkaniu 21. kolejki Serie A lepsza okazała się drużyna gości. AC Milan pokonał Brescię 1:0 po bramce rezerwowego – Ante Rebicia.

Pierwsze 45 minut przebiegło bez większych emocji. Z jednej strony Milan, który próbował gry kombinacyjnej, ofensywnej, a po drugiej stronie barykady Brescia, która próbowała swoich sił z kontrataku. Najlepsze okazje do strzelenia bramki miał napastnik Milanu – Zlatan Ibrahimović. W pierwszym przypadku jego strzał obronił Joronen, a po raz drugi uderzenie minimalnie minęło bramkę Brescii. Wynik do przerwy, bezbramkowy remis.

Kilka chwil po rozpoczęciu drugiej części, Brescia mogła wyjść na prowadzenie. Strzał Torregrossy znalazł się w bramce, lecz napastnik znajdował się na pozycji spalonej i gol nie mógł zostać uznany. W 59. minucie po raz kolejny w centrum uwagi znalazł się kapitan gospodarzy. Tym razem jego uderzenie zza pola karnego zdołał wybronić Donnarumma. Nieco ponad 10 minut później zamieszanie w polu karnym idealnie wykorzystał Ante Rebić. Dla Chorwata jest to 3. gol w drugim meczu z rzędu, w obydwóch wchodząc z ławki rezerwowych! Niemal natychmiast odpowiedzieć mogła Brescia, jednak strzał świeżo wprowadzonego Ndoj’a kapitalnie obronił bramkarz Milanu. Do końcowego gwizdka arbitra niewiele się już działo i Rossoneri po raz trzeci z rzędu sięgnęli po 3 punkty.

Milan dzięki tej wygranej znalazł się na wysokim, 6. miejscu. Gospodarze z Brescii cały czas okupują przedostatnią pozycję w ligowej tabeli.

24.01.2020, 21. kolejka Serie A 2019/2020, Stadio Mario Rigamonti (Brescia)

Brescia – AC Milan 0:1 (0:0)
0:1 – 71′ Rebić

Sędzia: Paolo Valeri

Żółte kartki: Sabelli, Skrabb (Brescia) – Kjaer, Theo Hernandez, Conti, Bennacer (Milan)

Brescia: Joronen – Sabelli, Cistana, Chancellor, Mateju – Bisoli (88′ Skrabb), Tonali, Dessena (70′ Ndoj) – Torregrossa (C), Florian Aye (78′ Alf. Donnarumma)

Milan: G. Donnarumma – Conti, Kjaer, Romagnoli (C), Theo Hernandez – Castillejo, Kessie, Bennacer, Calhanoglu (77′ Krunić) – Ibrahimović, Leao (58′ Rebić)