Serie A: Sensacja w Weronie

W ostatnim sobotnim spotkaniu 23. kolejki Serie A niespodziewanie zwyciężyła drużyna gospodarzy. Hellas pokonał lidera z Turynu 2:1 po bramkach Boriniego oraz Pazziniego.

Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele podbramkowych sytuacji, a gra była bardzo wyrównana. Obie drużyny oddały po 7 strzałów, a Hellas zdołał nawet strzelić bramkę, lecz po analizie VAR sędzia zdecydował się ją anulować.

Niezłą szybkością, dużym opanowaniem i świetnym wykończeniem w 65. minucie popisał się niezawodny Cristiano Ronaldo. Portugalczyk po podaniu Bentancura ścigał się z jednym obrońców, w pewnym momencie wydawało się, że się mu urwie, lecz CR7 zastopował całą akcję, zszedł na prawą nogę i precyzyjnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza z Werony. Nieco ponad 10 minut później mieliśmy znowu remis. Fabio Borini po ładnej akcji w polu karnym Juve, strzelił kapitalnie po dłuższym słupku i Wojtek Szczęsny musiał wyciągać piłkę z siatki. Wydawało się, że ten rezultat zostanie już do końca spotkania, lecz za zagranie ręką Bonucciego, arbiter zdecydował się na podyktowanie jedenastki. Strzał z 11 metrów wykorzystał doświadczony Pazzini i Hellas tym samym mógł cieszyć się z przedłużenia swojej wspaniałej passy.

Po tym zwycięstwie, piłkarze gospodarzy przesunęli się w tabeli na 6. pozycję. Bianconeri nie odskoczyli rywalom, lecz nadal okupują fotel lidera włoskiej Serie A.

08.02.2020, 23. kolejka Serie A 2019/2020, Marc’Antonio Bentegodi (Werona)

Hellas Werona – Juventus Turyn 2:1 (0:0)
0:1 – 65′ Ronaldo
1:1 – 76′ Borini
2:1 – 86′ Pazzini (rz. karny)

Sędzia: Davide Massa

Żółte kartki: Lazović, Pessina (Werona) – Alex Sandro, Dybala, Bonucci (Juventus)

Hellas: Silvestri – Rrahmani, Gunter, Kumbulla – Faraoni, Veloso (C) (58′ Verre), Amrabat, Lazović (79′ Dimarco), Pessina – Borini, Zaccagni (69′ Pazzini)

Juventus: Szczęsny – Cuadrado, De Ligt, Bonucci (C), Alex Sandro – Bentancur (82′ De Sciglio), Pjanić, Rabiot – D. Costa (72′ Ramsey), Higuain (59′ Dybala), Ronaldo