Serie A: Pokaz możliwości Atalanty w Turynie

W ostatnim sobotnim spotkaniu 21. kolejki Serie A zwyciężyła drużyna gości. Atalanta wysoko pokonała Torino 7:0 po hat-tricku Ilicicia, dwóch bramkach Muriela oraz trafieniach Zapaty i Gosensa.

Mecz mocnym akcentem rozpoczęli piłkarze z Bergamo. Kapitalnym przechwytem piłki popisał się Jose Luis Palomino, który następnie precyzyjnie dograł do Ilicicia, a ten nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. Nieco ponad 10 minut później mieliśmy kolejną bramkę dla Atalanty. Z piłki wybitej po rzucie różnym idealnie skorzystał Robin Gosens i jego uderzenie zza pola karnego znalazło się w bramce strzeżonej przez Salvatore Sirigu. Jeszcze w doliczonym czasie gry, goście zdołali zdobyć trzecie trafienie w tym meczu. Po faulu Sasy Lukicia, “jedenastkę” pewnie wykorzystał Durvan Zapata.

W drugiej połowie niesamowity Słoweniec dał o sobie znać po raz kolejny. W 53. minucie świetnie wykorzystał faul i nieuwagę Sirigu, z okolic połowy boiska bezpośrednio z rzutu wolnego pokonał włoskiego bramkarza, który mógł tylko odprowadzić wzrokiem lecącą piłkę. Zaledwie minutę później Josip mógł już cieszyć się ze zdobytego hat-tricka, po dobrym podaniu od Alejandro Gomeza pewnie wygrał w pojedynku sam na sam z golkiperem Torino i na tablicy widniał już wynik 5-0. Na dodatek, w 76. minucie za faul drugą żółtą kartką ukarany został Armando Izzo. “Il Toro” od tamtej pory grali w dziesięciu. Pod koniec spotkania swoją cegiełkę dołożył także rezerwowy Muriel, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Meite. Nie minęła minuta, a Kolumbijczyk wpisał się na listę strzelców po raz drugi. Pewnym uderzeniem z lewej nogi pokonał Sirigu. W 90. minucie jeszcze bezpośrednią czerwoną kartkę zobaczył Sasa Lukić

Po tym zwycięstwie piłkarze Atalanty wyprzedzili Romę i znajdują się aktualnie na 4. pozycji. Dzisiejsi przegrani z Turynu zajmują 10. miejsce.

25.01.2020, 21. kolejka Serie A 2019/2020, Stadio Olimpico Grande Torino (Turyn)

Torino – Atalanta Bergamo 0:7 (0:3)
0:1 – 17′ Ilicić
0:2 – 29′ Gosens
0:3 – 45+1′ Zapata (rz. karny)
0:4 – 53′ Ilicić
0:5 – 54′ Ilicić
0:6 – 86′ Muriel (rz. karny)
0:7 – 87′ Muriel