Serie A: Podział punktów w Derbach della Capitale

Edin Dzeko fot. twitter.com/ASRomaEN/

W spotkaniu 21. kolejki Serie A, AS Roma zremisowała 1:1 (1:1) z  S.S.Lazio. Bramki w tym meczu zdobywali Edin Džeko oraz Francesco Acerbi.

Strzelanie już w 26. minucie rozpoczął Edin Džeko, który wykorzystał złe ustawienie Thomasa Strakoshy. W 34. minucie doszło do równie kuriozalnej sytuacji, a sprawcą całego zamieszania został Pau Lopez. Pod dośrodkowaniu z rzutu rożnego hiszpański golkiper piąstkował sobie piłkę nad głowę, a później jeszcze zgubił ją na linii. Z tego błędu skorzystał Francesco Acerbi, bezproblemowo wbijając futbolówkę do siatki.

Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów, ale to piłkarze gości mogą być z tego wyniku zadowoleni. Roma była w dzisiejszym spotkaniu znacznie lepsza, lecz zabrakło im odrobiny szczęścia. Mimo wszystko ten pojedynek pokazał, jak bardzo mecz derbowy i cała jego otoczka potrafi zmobilizować piłkarzy do lepszej gry.

26.01.2020, 21.kolejka Serie A 2019/2020,  Stadio Olimpico (Rzym)

AS Roma – Lazio Rzym 1:1 (1:1)