Serie A: Pescara postawiła się Romie, ale od czego jest Dżeko! Dublet Bośniaka daje trzy punkty

asroma.com

Przed 14. kolejką AS Roma miała tylko jedno zmartwienie – porażka sprzed tygodnia ze znakomicie dysponowaną ostatnio Atalantą, która pozwoliła nieco odskoczyć czołówce. W czwartek Rzymianie pokazali jednak, że szybko wyrzucili ją z pamięci i rozbili 4:1 Victorię Pilzno w ramach 5. kolejki Ligi Europy, a w spotkaniu tym błysnął Edin Dżeko, strzelec hat-tricka. Dzisiaj na Stadio Olimpico przyjechał fatalnie spisujący się w Serie A beniaminek z Pescary. Goście w obecnym sezonie ligowym wygrali zaledwie raz, miało to miejsce 28 sierpnia, a trzy punkty zostały im przypisane za… walkower. W drużynie Sassuolo zagrał bowiem niezgłoszony do rozgrywek piłkarz. Nie zapowiadało się zatem na to, aby goście mogli urwać Romie choćby jeden punkt.

I tak jak można było się spodziewać gospodarze od początku złapali rywala, czego efektem były dwa trafienia w ciągu czterech minut. Ich autorem był nie kto inny, niż Edin Dżeko. Bośniak najpierw w 7. minucie strzałem z piątego metra wykończył dośrodkowanie Perottiego, zdobywając swoją 11. bramkę w tym sezonie Serie A, a chwilę później znów mógł podziękować Argentyńczykowi za doskonałą centrę, po której trafił do siatki.

Kwadrans po rozpoczęciu drugiej części gry gościom udało się złapać kontakt za sprawą dobrej, kombinacyjnej akcji, którą wykończył Memushaj, pokonując strzałem lewą nogą z pola karnego Wojtka Szczęsnego.

Dziesięć minut później było już 3:1. Crescenzi dopuścił się przewinienia w polu karnym, a arbiter spotkania, pan Irrati, wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Diego Perotti i do dwóch asyst z pierwszej połowy dorzucił także bramkę.

Goście nie złożyli broni i chwilę później znów zmniejszyli straty do jednej bramki. Zbitą przed pole karne po dośrodkowaniu piłkę mocnym strzałem wykończył Caprari.

Pescara postawiła się dzisiaj Romie, jednak od czego Luciano Spalletti ma swojego supersnajpera. Dżeko rozgrywa naprawdę znakomity sezon i po raz kolejny zapewnia swojej drużynie komplet punktów, który pozwala Rzymianom wskoczyć na pozycję wicelidera w tabeli Serie A. Stadio Olimpico jest w trwającej kampanii prawdziwą twierdzą. Roma wygrała na nim wszystkie siedem spotkań ligowych.

Stadio Olimpico, Rzym, 27.11.2016r., godz. 20:45, sędzia: Massimiliano Irrati

AS Roma – Pescara 3:2 (2:0)