Serie A: Łukasz Skorupski bezradny w starciu z AS Romą!

AS Roma / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W poniedziałkowy wieczór AS Roma na Stadio Olimpico podejmowała Bologne, w której na co dzień występuje Łukasz Skorupski. Mecz zakończył się zwycięstwem Rzymian 2:1, a na listę strzelców wpisali się Aleksandar Kolarov, Federico Fazio, a także Nicola Sansone.

Po zmianie trenera w Bologni zespół zaczął odnosić pierwsze sukcesy. Zaczęło się od starcia z Interem na San Siro, wtedy sprawili wielką niespodziankę. Tydzień temu zremisowali po dobrym meczu z Genoą. Dziś znów drużyna dowodzona przez Sinise Mihajlovicia miała okazję na sprawienie sensacji. Trzeba przyznać, że po rozegraniu pierwszej połowy kibic Romy mógł być w sporym szoku. To właśnie przyjezdni stwarzali sobie więcej okazji na gola, to oni ostrzeliwali bramkę Robina Olsena. Warto dodać, że bramkarz gospodarzy nie był pewnym punktem, momentami zdarzały się mu drobne błędy. Po zmianie stron Roma wiedziała, że musi za wszelka cenę strzelić gola, by choć trochę zniwelować napór rywala. Udało się to w 55. minucie, kiedy to Kolarov pewnie wykorzystał rzut karny. W 73. minucie prowadzenie podwyższył środkowy obrońca – Federico Fazio. Goście próbowali odpowiedzieć na ciosy rywali, ale stać ich było tylko na gola kontaktowego strzelonego przez Sansone. Bologna tym samym wciąż musi walczyć o opuszczenie strefy spadkowej. Ich następnym przeciwnikiem będzie Juventus, z którym mogą mieć jeszcze mniejsze szanse na korzystny rezultat niż dziś. Roma zaś tym zwycięstwem minęła Atalantę w tabeli i na chwilę obecną okupuje piąte miejsce. Za tydzień zmierzy się z Frosinone.