Serie A: Kolarov zapewnia Romie trzy punkty

AS Roma

W meczu 9. kolejki Serie A między Romą, a Torino długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Aż do 69. minuty kiedy to Aleksandar Kolarov przepięknym golem z rzutu wolnego pokonał Sirigu. Skromne, ale bardzo ważne zwycięstwo gości 1:0 (0:0).

Pierwszą szansę na otwarcie wyniku miał Lorenzo Pellegrini w 14. minucie, ale jego strzał głową przeleciał nad poprzeczką. Pierwsza połowa to raczej “mecz walki”, jak zwykło się mówić o spotkaniach, w których niewiele działo się w polu karnym obu drużyn. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy najlepszym zawodnikiem na boisku byłAlessandro Florenzi. Obrońcy Torino nie potrafili upilnować Włocha, który raz za razem, skutecznie szarżował na prawej stronie i wrzucał piłkę do kolegów. Po pierwszej połowie ani Rzymianie, ani Turyńczycy nie mogli być zadowoleni – po stronie celnych strzałów widniało 0.

Drugą połowę świetnie rozpoczął drugi z bocznych obrońców Kolarov, który wraz z upływem czasu zapracował na miano bohatera. Przebudził się też Edin Dzeko, zaczął współpracować z kolegami przy kreowaniu sytuacji ofensywnych. Kluczowy okazał się rzut wolny z 69., który na bramkę zamienił Aleksandar Kolarow. Salvatore Sirigu nie poradził sobie z piekielnie mocnym uderzeniem pod porzeczkę autorstwa byłego gracza Manchesteru City. Torino do samego końca bardzo przeciętnie radziło sobie w ataku – piłkarze Mihajlovicia, ani razu nie zatrudnili Allisona do obrony celnego strzału.

Zwycięstwo pozwoliło gościom na wyprzedzenie o punkt, 5. Sampdorii. Z kolei Torino, plasuje się na 10. pozycji w otoczeniu Milanu i Fiorentiny.

________________________________________________________________________________