Serie A: Juventus traci punkty w Bergamo

atalanta.it

W meczu zamykającym 7. kolejkę Serie A Atalanta zremisowała z Juventusem 2:2 (1:2). Turyńczycy mogą mówić o dużym pechu, gdyż w końcówce nie wykorzystali rzutu karnego.

Od początku meczu obie drużyny próbowały grać atakiem pozycyjnym, jednak brakowało im dokładności w pobliżu pola karnego rywali. Impas został przerwany w 2o. minucie, kiedy to Blaise Matuidi uderzył sprzed pola karnego,  bramkarz gospodarzy “wypluł” piłkę, a do pustej bramki trafił Federico Bernardeschi. Goście powiększyli swoje prowadzenie już kilka chwil później. Paulo Dybala świetnie podał do Gonzalo Higuaina, ten uderzył pod poprzeczkę bramki Etrita Berishy, nie dając Albańczykowi żadnych szans na skuteczną interwencję. Nadzieje Atalanty na dobry wynik odżyły na kwadrans przed przerwą za sprawą… Gianluigiego Buffona. Doświadczony Włoch skopiował wcześniejszą, fatalną pomyłkę swojego vis a vis wypuszczając z rąk mocny strzał z rzutu wolnego Alejandro Gomeza, a z prezentu skorzystał Mattia Caldara.

Piłkarze Starej Damy prawdopodobnie usłyszeli w szatni kilka ostrych słów od Massimiliano Allegriego, ponieważ od początku drugiej połowy rzucili się na rywali za wszelką cenę chcąc podwyższyć prowadzenie. Fortel udał się połowicznie, ponieważ piłka ostatecznie wpadła do siatki gospodarzy, jednak po skorzystaniu z VARu gol nie został uznany. W tym przypadku sędzia dopatrzył się wcześniejszego faulu Stephana Lichsteinera na jednym z graczy Atalanty. Kilka chwil później kibice w Bergamo oszaleli, kiedy dośrodkowanie Alejandro Gomeza na bramkę kontaktową zamienił Bryan Cristante. Od tego momentu mecz ponownie wyrównał się, choć niesamowitą szansę na zdobycie trzech punktów miał w samej końcówce Juventus. Na sześć minut przed końcem arbiter podyktował kontrowersyjny rzut karny dla przyjezdnych po rzekomym zagraniu ręką Andery Petagni.  Do piłki podszedł Paulo Dybala, ale jego strzał obronił Berisha.

Remis Starej Damy oznacza, że liderem Serie A w czasie przerwy reprezentacyjnej będzie Napoli.