Serie A: Juventus lepszy w meczu na szczycie

W niedzielnym meczu na szczycie    Serie A Juventus pokonał AS Roma 3:0. Wynik nie w pełni odzwierciedla grę obu zespołów, bowiem mecz mógł się potoczyć zupełnie inaczej.

Początek meczu jak łatwo można było przewidzieć był bardzo wyrównany. Pierwsze 15 minut to walka w środkowej części gry i akcje prowadzone przez obie drużyny. W końcu skuteczni byli piłkarze Juve. W 17. minucie bramkę zdobył Arturo Vidal. Po tym golu gospodarze zaczęli grać lepiej. Jednak w pierwszej połowie nie padł już żaden gol.

Druga połowa zaczęła się kapitalnie dla podopiecznych Antonio Conte. W 48. minucie pięknym strzałem głową popisał się Bonucci i było już 2:0. Piłkarze AS Romy nie zdołali się podnieść po tym ciosie. Na boisku istniała już tylko drużyna Juventusu. Wynik meczu w 77. minucie ustalił Vucinić, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Dzięki temu zwycięstwu Stara Dama powiększyła swoją przewagę nad resztą drużyn i umocniła się na pozycji lidera Serie A.

Juventus – AS Roma 3:0 (1:0)
Gol 1:0 17′ Vidal
Gol 2:0 48′ Bonucci
Gol 3:0 77′ Vucinić (kar.)

czerwona kartka red card  De Rossi, Castan (obaj AS Roma)