Serie A: Fiorentina wygrywa, Kuba Błaszczykowski strzela

laczynaspilka.pl

W spotkaniu 18. kolejki Serie A Fiorentina wygrała na wyjeździe z Palermo 3:1. Jedną z bramek dla drużyny z Florencji strzelił Kuba Błaszczykowski.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gości, a na boisku błyszczał duet Kalinić – Ilicić. Ten pierwszy dwukrotnie asystował, a drugi zaś skutecznie wykańczał akcje. Ilicić pierwszy raz trafił w 13. minucie, a wynik podwyższył pół godziny później. W drugiej połowie na boisku pojawił się Kuba Błaszczykowski. Polski pomocnik w 60. minucie zastąpił właśnie Ilicicia. Jednak nim Polak pokazał swoje strzeleckie umiejętności to bramkę kontaktową zdobyło Palermo. W 77. minucie niezawodny Alberto Gilardino trafił do siatki rywali z najbliższej odległości. Kiedy wydawało się, że Fiorentina wygra skromnie 1:2 dał o sobie znać Błaszczykowski. Kuba zachował zimną krew i w sytuacji sam na sam z bramkarzem Palermo ustalił wynik spotkania na 1:3 dla gości.

Po tym zwycięstwie Fiorentina wskoczyła na fotel lidera. Czy po 18. kolejkach na nim zostanie zależy od wyniku spotkania Inter – Empoli.

Palermo – Fiorentina 1:3 (0:2), 06.01.2016 g. 15:00, Stadio Renzo Barbera (Palermo)

0:1 Ilicić 13′

0:2 Ilicić 43′

1:2 Gilardino 77′

1:3 – Błaszczykowski 93′

sędzia: A. Damato