Serie A: Fiorentina podzieliła się punktami z Torino, Kamil Glik nie zagrał

W meczu 24. kolejki włoskiej Serie A Fiorentina zremisowała z Torino 1:1. Gole padły w końcówce meczu. Gospodarze mogli wygrać to spotkanie, ale na początku rzutu karnego nie wykorzystał Babacar. Kapitan Torino, reprezentant Polski, Kamil Glik cały mecz spędził na ławce rezerwowych. Polak najprawdopodobniej był oszczędzany przez swojego szkoleniowca na czwartkowe starcie w Lidze Europy z Athleticiem Bilbao.

Zdecydowaną przewagę w pierwszej części meczu miała Fiorentina. Jedyne czego im zabrakło to skuteczności. Stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji, ale albo pudłowali, albo na drodze stawał im bramkarz zespołu z Turynu, Padelli. Najlepszą okazję do zdobycia bramki „Viola” miała w 10. minucie, gdy z jedenastego metra nie trafił Senegalczyk Babacar.

W drugiej połowie sytuacja nie uległa wielkiej zmianie. Nadal to Fiorentina miała przewagę, a goście ograniczali się do kontrataku. Prowadzenie dla graczy grających w fioletowych koszulkach uzyskał w 85. minucie Mohamed Salah, któremu podawał Alberto Gilardino. Tylko dwie minuty cieszyli się fani drużyny z Florencji, bowiem w 87. minucie do wyrównania doprowadził Vives.

Obie drużyny w tabeli dzieli różnica sześciu punktów. Fiorentina plasuje się na piątej pozycji, natomiast Torino jest dziewiąte.

22.02.2015, godz.21.00, Serie A, 24. kolejka: Fiorentina – Torino 1:1(0:0)

Wyniki niedzielnych spotkań 24. kolejki Serie A:

AC Milan – Cesena 2:0 (Bonaventura, Pazzini – karny)

Empoli – Chievo Werona 3:0 (Rugani, Maccarone x2) Piotr Zieliński wszedł na boisko w 58. minucie gry w drużynie Empoli.

Lazio Rzym – Palermo 2:1 (Mauri, Candreva – Dybala)

Verona FC – AS Roma 1:1 (Janković – Totti) więcej o tym meczu TUTAJ.