Serie A: Dwie twarze Interu Mediolan. Świetny mecz Alexisa Sancheza

Martinez

inter.it

Inter Mediolan pokonał u siebie Torino FC (3:1) w poniedziałkowym spotkaniu 32. kolejki Serie A.

Strzelanie w tym spotkaniu rozpoczął Andrea Belotti, który w 17. minucie wykorzystał kuriozalny błąd Samira Handanovicia. Piłkarze gospodarzy próbowali zareagować na straconą bramkę, lecz bezskutecznie. Utrzymywali się przy piłce, konstruowali kolejne akcje, lecz wszystko to było wyprowadzane za wolno. Torino dzielnie się broniło i do przerwy utrzymało swoje prowadzenie. Trzeba powiedzieć, że na drugą połowę wybiegł zupełnie inny Inter. Podopieczni Antonio Conte szybko wzięli sprawy w swoje ręce i doprowadzili do remisu już w 48. minucie. Podanie Lautaro Martineza pewnie wykorzystał Ashley Young. Zaledwie trzy minuty później, kolejny cios wyprowadził Diego Godin. Inter wrócił z dalekiej podróży, lecz od samego początku było widać, że na drugą połowę wyszli napakowani jak kabanosy. To nie był koniec strzelania. W 61. minucie meczu Sirigu musiał wyciągnąć piłkę z siatki po raz trzeci, a tym razem trafienie zaliczył Lautaro Martinez. Trzeba zaznaczyć, że dużą rolę w dzisiejszym zwycięstwie Nerazzurrich odegrał Alexis Sanchez. Chilijczyk był wszędzie i niewątpliwie był to jego najlepszy mecz od czasu dołączenia do Interu.

13.07.2020, 32. kolejka Serie A 2019/2020, Stadio Giuseppe Meazza (San Siro)

Inter Mediolan – Torino FC 3:1 (0:1)

Belotti 17′, Young 48′, Godin 51′,  Martinez 61′

Inter Mediolan: Handanovič (C) – Bastoni, de Vrij, Godin (Skriniar 76′) – D’Ambrosio (Biraghi 71′), Gagliardini, Brozović, Young (Candreva 71′) – Valero – Lautaro Martínez (Eriksen 84′), Alexis Sanchez

Torino FC: Sirigu – Izzo, N`Koulou, Bremer – De Silvestri (Singo 66′), Rincón, Meïté (Lukić 64′), Ansaldi (Berenguer 64′), Aina – Verdi (Milico 76′), Belotti (C)

Sędzia: Davide Massa

Żółte kartki: Godin, Brozović, Sanchez, D’Ambrosio, Biraghi – Aina, Meite, De Silvestri