Serie A: Derby Mediolanu i Scudetto dla Interu (WIDEO)

Inter Mediolan wygrał w Derbach Mediolanu z Milanem 2:1 i przypieczętował mistrzostwo Włoch w sezonie 2023/2024.

Początek Derbów Mediolanu pod dyktando Interu, co przekuło się na prowadzenie w 18. minucie.  Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Milanu. Zgranie na piąty metr do Acerbiego, który strzałem głową pokonał Maignana. W pierwszej połowie powinno paść zdecydowanie więcej bramek. Świetne sytuacje zmarnowali Thuram i Lautaro Martinez. Z kolei Yann Sommer ratował Inter po strzale Calabrii. Inter już witał się ze Scudetto w 49. minucie. Thuram przedzierał się na lewym skrzydle. Złamał do środka przed polem karnym i oddał płaski strzał, który okazał się za trudny dla Maignana. Po golu na 2:0 już niewiele się działo na San Siro. Nieoczekiwanie w 80. minucie Milan zdobył kontaktową bramkę. Dośrodkowanie w szesnastkę Interu. Gabbia oddał strzał głową. Kapitalną paradą popisał się Sommer, jednak nie poradził sobie z dobitką Tomoriego. Podopieczni Piolego jeszcze zerwali się w końcówce, ale nie udało się już doprowadzić do remisu i opóźnić “koronację” lokalnego rywala. W doliczonym czasie gry doszło jeszcze do bójki i czerwonych kartek dla Hernándeza i Dumfriesa. Czerwona kartka również dla Calabrii, któremu puściły nerwy, ale wynik już nie zmienił się. Inter oficjalnie po raz dwudziesty w historii mistrzem Włoch!