Serie A: Chievo przegrywa z Bologną

Indosport

W meczu 18. kolejki Serie A, Chievo przegrało z Bologną 2:3. Cały mecz w barwach gospodarzy zagrał Paweł Jaroszyński, natomiast Mariusz Stępiński pojawił się na boisku w 83. minucie.

Już w 3. minucie goście wyszli na prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Simone Verdi, najwyżej w polu karnym wyskoczył Mattia Destro i umieścił piłkę w siatce. Bologna miała zdecydowaną przewagę i była blisko strzelenia drugiej bramki. W pole karne dośrodkował Andrea Poli, piłkę głową uderzył Ladislav Krejčí, ale strzał reprezentanta Czech świetnie odbił bramkarz gospodarzy. Niewykorzystana sytuacja gości zemściła się. Valter Birsa dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego na głowę Roberto Inglese, a niezawodny napastnik Chievo świetnym strzałem dał remis swojej drużynie.

Druga połowa rozpoczęła się świetnie dla gości, którzy wyszli na prowadzenie. Sprzed pola karnego uderzył Valter Birsa, Stefano Sorrentino odbił piłkę wprost pod nogi Simone Verdiego, a reprezentant Włoch pewnie trafił. Gospodarze za wszelką cenę chcieli wyrównać i byli bardzo blisko celu. Dośrodkowanie Nenada Tomovicia w pole karne, tam piłkę przejął Sergio Pellissier, przelobował bramkarza, ale futbolówkę  z linii wybił Filip Helander. Jeszcze lepszą okazję miał strzelec pierwszej bramki, Roberto Inglese, który dostał piłkę od Pawła Jaroszyńskiego, uderzył piłkę główką, ale świetnie obronił Antonio Mirante. Gospodarze dominowali i w końcu udało im się wyrównać. Fabrizio Cacciatore przejął piłkę na skrzydle, zdecydował się na zaskakujący strzał z ostrego kąta i zdobył piękną bramkę dającą remis. Wydawało się że obrońca Chievo będzie bohaterem, stało się jednak odwrotnie. Chwilę po bramce dostał on podanie od Nenada Tomovicia, poślizgnął się i stracił piłkę. Prezent od gracza Chievo wykorzystał Mattia Destro, który zdobył dziś drugą bramkę.

Ostatecznie Chievo przegrało z Bologną 2:3. Dzięki temu zwycięstwo goście awansowali na 9. miejsce w tabeli.