Serie A: Cały mecz Wszołka, Hellas walczy o utrzymanie

W ostatnim spotkaniu 31. kolejki Serie A bardzo ważne zwycięstwo odniósł ostatni w tabeli Hellas Verona. Drużyna, w której na co dzień jest dwóch Polaków wygrała na wyjeździe z Bologna 1:0. Paweł Wszołek zagrał pełne 90 minut, zaś Dominik Furman był jedynie na ławce rezerwowych.

Hellas Verona przed tym spotkaniem zajmował ostatnie miejsce z zaledwie dwoma wygranymi na koncie. Aby myśleć o utrzymaniu musiał wygrać z Bologną i ten cel osiągnął. Jedyną bramkę w 42 minucie zdobył Samir i goście zdobyli bardzo cenne trzy punkty. Aspirujący do gry w polskie kadrze Paweł Wszołek zagrał bardzo poprawnie w pełnym wymiarze czasowym. Takie występy na pewno przybliżają polskiego pomocnika do wyjazdu na turniej we Francji.

Po tej wygranej Hellas ma 22 punkty, a strata do bezpiecznego miejsca w tabeli wynosi już tylko 6 oczek.