Serie A: AC Milan pokonuje AC Monza. Pewna wygrana podopiecznych Pioliego

ph.FAB / Shutterstock.com

AC Milan zdobył trzy punkty w 17. kolejce Serie A. Piłkarze z Mediolanu pokonali AC Monza 3:0

– Żałuję, że drużyna nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału, zarówno w Europie, jak i w lidze. Muszę nad tym muszę popracować.

– Stworzyliśmy tak wiele szans, zwłaszcza w Lidze Mistrzów, ale brakowało nam determinacji i jakości.

– Najwyraźniej możemy teraz tylko spróbować umocnić trzecie miejsce w Serie A. Naszym celem jest ponowne zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów – powiedział na konferencji prasowej przed meczem z Monzą Stefano Pioli.

Piłkarze Milanu postanowili wziąć sobie do serca przedmeczowe słowa menadżera. Już w 3. minucie wynik spotkania otworzył Tijani Reijnders. Holender popisał się wspaniałą, indywidualną akcją.

Cztery minuty przed końcem pierwszej połowy Milan podwyższył prowadzenie. Jan – Carlo Simić wpakował piłkę do siatki po podaniu Rafaela Leão. Warto odnotować, że dla 18-latka był to debiut w Serie A. Gospodarze schodzili więc do szatni prowadząc dwoma golami.

Po zmianie stron gospodarze dalej pokazywali swoją wyższość nad rywalem. Wynik spotkania w 76. minucie ustalił Noah Okafor. Dzięki wygranej Mediolańczycy utrzymali przewagę nad czwartym w tabeli Napoli w wysokości pięciu punktów. Monza zajmuje w tabeli 11 miejsce.

17.12.2023, 16. kolejka Serie A, Stadio Giuseppe Meazza (San Siro)

AC Milan – AC Monza 3:0 (2:0)

Bramki: 3. Reijnders (Pulišić), 41. Simić (Leão), 76. Okafor (Giroud)

AC Milan: Maignan – Florenzi, Tomori, Kjaer (67. Bartesaghi), Hernández (C) – Pobega (24. Simić), Reijnders, Loftus-Cheek (67. Bennacer) – Pulišić, Giroud, Leão (67. Okafor, 80. Chukwueze).

AC Monza: Di Gregorio – D’Ambrosio, Caldirola, A. Carboni (80. Izzo) – Pereira, Pessina (C) (63. Akpa Akpro), Gagliardini, Kyriakopoulos (54. Ciurria) – Colpani (63. V. Carboni), Mota – Colombo (54. Marić).

Żółte kartki:  34. Reijnders (ACM) – 56. A. Carboni (MOA)

Sędziowie: Aureliano – Scarpa, Yoshikawa