Sergi Roberto na dłużej w Barcelonie?

Sergi Roberto

źródło: Twitter Champions League


Sergi Roberto jest wychowankiem Barcelony. Ceni się go głównie za oddanie klubowi oraz uniwersalność jeśli chodzi o pozycje. Zagra na skrzydle, w obronie oraz w środku pola. Dostaje jednak coraz mniej minut, a jego kontrakt kończy się w czerwcu.

Wszystko jednak wskazuje na to, iż Hiszpan podpisze nowy kontrakt z Blaugraną. Takie informacje podaje Fabrizio Romano. Wszystko ma być już formalnością. Jeden z kapitanów Barcelony prawdopodobnie obniży swoją pensję. Kontrakt zostanie przedłużony o tylko rok. Także w przyszłym sezonie znów będzie musiał myśleć o swojej przyszłości.

W obecnym sezonie La Liga zagrał w tylko 9 meczach. Mimo tego ma niezłe liczby jak na liczbę spotkań, zdobył 2 gole i zaliczył asystę. Wszystko przez jego kontuzje, ma już 30 lat i powoli mięśnie odmawiają posłuszeństwa. Przez uraz uda opuścił prawie pół roku gry, a chwile potem doznał kolejnego urazu.

Nie mógł więc pokazać pełnie swoich możliwości. Zawodnik znany ze swojej bramki przeciwko PSG może być pewny, iż nie będzie pierwszoplanową postacią Xaviego. Jednak nigdy nie będzie narzekał na brak gry, tak więc będzie świetnym piłkarzem do rotacji.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.