Źródło: SportsTak

Święci dopięli szósty transfer podczas letniego okienka transferowego. Nowym zawodnikiem zespołu Ralpha Hasenhuttla został Sekou Mara.

Sekou Mara to zaledwie 19-letni napastnik, który występował poprzednio w Bordeaux. Z Southampton podpisał 4-letni kontrakt.

Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, w jakiej sytuacji znajduje się aktualnie Bordeaux. Francuski klub wciąż nie jest pewny występów na poziomie Ligue 2, jednak na ten moment jest im do tego bliżej, niż do gry w National 1 (trzeci poziom rozgrywkowy we Francji). 11 mln euro + 2 mln euro w bonusach, które otrzymają Żyrondyści za poniekąd swojego wychowanka, podreperują dotychczasowy fatalny budżet klubu.

Mara przychodzi na St. Mary’s Stadium po dosyć dobrym sezonie w Ligue 1. Tego natomiast nie możemy powiedzieć o jego poprzedniej drużynie, czyli Bordeaux, które spadło z ligi z wielkim hukiem, zajmując ostatnie miejsce. Francuz zdobył 6 bramek na przestrzeni 26 meczy tych rozgrywek.

„Jestem młodym zawodnikiem i muszę pracować. Myślę, że Southampton to najlepszy klub dla mnie, abym mógł się rozwinąć i stać się jednym z najlepszych. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy z tym zespołem i strzelania bramek” – powiedział Sekou Mara.

„Sekou przyjeżdża tutaj, aby strzelać gole i pokazał w lidze francuskiej, że potrafi to robić, teraz musi ciężko pracować i pokazać, że może to robić w Premier League – wspomniał szkoleniowiec Świętych, Ralph Hasenhuttl.

„To młody chłopak, który będzie potrzebował czasu, aby przystosować się do nowego kraju i nowej ligi, ale jesteśmy podekscytowani jego potencjałem i tym, kim może się stać w przyszłości” – dodał Austriak.

19-latek będzie występował z numerem 18 na czerwono-białej koszulce.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x