Runjaić: Byliśmy świadomi, że może brakować nam głębi składu

Fot. Mateusz Czarnecki

Kosta Runjaić przyznał, że Legia Warszawa obecnie nie ma optymalnej kadry.

“Wojskowi” w czwartek pożegnali się z europejskimi pucharami. W fatalnym stylu przegrali z FK Molde w dwumeczu 2:6.

Przed obydwoma meczami klub opuścili Bartosz Slisz i Ernest Muci. Eksperci i kibice alarmowali, że będą to znaczące osłabienia zespołu i odbiją się na wynikach. Jak widać, szybko mieli rację.

– Nie znam trenera, który powiedziałby nie wzmocnieniom do kadry. Straciliśmy dwóch podstawowych zawodników. Oś centralna zaczęła nam szwankować. Byliśmy świadomi, że może brakować nam głębi składu. Nie zawsze tak jednak było. Jestem tego świadomy i poruszałem tę kwestię w klubie. Jeżeli chcemy włączyć się do walki o tytuł, to wzmocnienia są bardzo ważne. Jeżeli ich nie będzie, to spróbujemy wygrywać kolejne spotkania składem, który aktualnie mamy – skomentował Kosta Runjaić podczas pomeczowej konferencji prasowej z Molde.

Legia jeszcze ten sezon może uratować. Odpadła z LKE i nie obroni Pucharu Polski. Ale nadal liczy się w walce o krajowe mistrzostwo. Jest piąta i do liderów – Jagiellonii traci pięć punktów.

– Zdajemy sobie sprawę, że doszło do osłabienia składu. Potrzebowaliśmy zawodników gotowych na już, którzy poradzą sobie z presją i ambicjami tego klubu. Nastawienie i intensywność są ważne, ale istotna jest przede wszystkim jakość. Jeżeli ustabilizujemy swoja formę, to w lidze będziemy w stanie pokonać każdego. Za nami dwie kolejki rundy wiosennej. Czeka nas dużo ciężkich spotkań. Presja nie będzie rosła tylko nam – przyznaje Runjaić.

Już w niedzielę, 25 lutego kolejny mecz “Wojskowych”. Udadzą się do Kielc, by zagrać z Koroną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x