Rozdawanie prezentów nie przynosi punktów – zwycięstwo Realu Sociedad

BEIN SPOTRS

Dziś na Estadio de la Ceramika Villarreal mierzył się z Realem Sociedad w ramach pierwszej kolejki nowego sezonu LaLigi. Gospodarze mimo świetnej pierwszej połowy nie zdołali przeciągnąć szali na swoją stronę i ulegli 1:2. To spotkanie Żółta Łódź Podwodna mogłaby nawet wygrać, ale dwa katastrofalne błędy w obronie popełnili kolejno Funes Mori oraz Álvaro González.

Pierwsze minuty były lepsze w wykonaniu gości, lecz później to gospodarze prowadzili grę pod siebie. W 6. minucie pierwszy strzał oddał Rubén Pardo, niestety został zablokowany. Chwilę później akcja przeniosła się pod drugą bramkę. Szanse na gola miał Alfonso Pedraza, lecz piłkę po jego strzale trafia w ręce Rulliego. W 16. minucie gospodarze objęli prowadzenie za sprawą niezawodnego i będącego w formie Gerarda Moreno. Samotnie ruszył z piłką w stronę bramki, zwiódł obrońców i pewnym strzałem pokonał Argentyńskiego golkipera. Warto zwrócić uwagę, że defensywa wobec Moreno była bardzo pasywna, w ogóle nie miała zamiaru interweniować. Villarreal nie zamierzał atakować. Po mocnym uderzeniu Mario Gaspara w polu karnym upadł Ekambi domagając się karnego. Sędzia z pomocą VAR-u nie zdecydował się wskazać na wapno. Tymczasem wyrównanie dla gości mógł przynieść Mikel Oyarzabal, ale w kluczowym momencie źle sobie przyjął piłkę. Również Santi Cazorla chciał o sobie przypomnieć. Były piłkarz Arsenalu podał futbolówkę do kolegów w polu karnym, lecz rywale zdążyli ją przejąć i wybić. Real Sociedad cały czas grał niemrawo, widać było braki świeżości, młodości – brak transferów młodych zawodników. Gospodarze zaś grali bez zarzutu. Do 40. minuty! Wtedy właśnie fatalny błąd w skutkach popełnił Funes Mori, który z zimną krwią wykorzystał Willian José. Sergio Asenjo w pojedynku “jeden na jednego” był bez szans. Do przerwy 1:1.

W drugiej połowie role jakby się lekko odwróciły. Piłkarze Realu Sociedad dążyli do zdobycia drugiej bramki. W 62. minucie Rubén Pardo dośrodkował z rzutu rożnego do Diego Llorente, ten świetnie odnalazł w się w okolicach 11. metra i zdołał oddać strzał. Bez problemu jednak tę piłkę złapał Asenjo. Chwilę później goście mieli kolejną okazję na objecie prowadzenia. Z rzutu wolnego uderzał Asier Illarramendi, ale piłka również trafiła w ręce Asenjo. W 70. minucie kolejny katastrofalny błąd popełnił drugi środkowy obrońca – Álvaro González. Jego pomyłkę wykorzystał świeżo wprowadzony na boisko Juanmi i dał upragnione prowadzenie swojej drużynie. Villarreal po stracie gola atakował dużo częściej i przede wszystkim odważniej. Na 10. minut przed końcem stuprocentową sytuację miał Manu Trigueros, niestety fatalnie przestrzelił. Również będący w świetnej dyspozycji Ekambi w dogodnej dla niego sytuacji nie zdołał pokonać Gerónimo Rulliego. Mecz zakończył się wynikiem 1:2.