Ronald Araújo spotka się w poniedziałek z lekarzami. Czy piłkarz zagra na Mundialu?

Ronald Araujo

twitter: fcbarcelona

Ronald Araújo spotka się w poniedziałek ze specjalistami w celu ustalenia planu leczenia jego kontuzji – donosi hiszpański „AS”.

Przerwa na reprezentacje okazała się niełaskawa dla Ronalda Araújo. Stoper FC Barcelony doznał urazu mięśniowego w prawym przywodzicielu i musiał opuścić zgrupowanie. Jak się okazuje, jego przerwa wyniesie od sześciu do ośmiu tygodni.

W poniedziałek piłkarz spotka się z lekarzami w celu ustalenia dalszego planu leczenia. W grę wchodzi bowiem operacja, której zawodnik jednak chciałby uniknąć. Sam zainteresowany preferowałby leczenie zachowawcze, ale jednocześnie nie chciałby nawrotu kontuzji. Jeśli operacja zagwarantuje mu pełną dyspozycję, prawdopodobnie się na nią zdecyduje. Czy będzie to jedynie leczenie nieinwazyjne, czy zabieg, przerwa obrońcy będzie wynosiła tyle samo.

Araújo prawdopodobnie nie zagra w koszulce FC Barcelony aż do stycznia 2023 roku, ale może zdążyć się wykurować na nadchodzące zimowe mistrzostwa Świata i to teraz jest priorytetem.

źródło: AS


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.