Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Szkoleniowiec Legii Warszawa, Romeo Jozak w rozmowie z Legia.Net, wypowiedział się m.in. w sprawie przygotowań do sezonu oraz początku rundy wiosennej. Jego optymizmowi nie ma końca.

Jozak patrzy optymistycznie w przyszłość. Nie zamartwia się porażkami w sparingach podczas przygotowań (m.in z Viktorią Pilzno 1:5), bowiem była to dla niego okazja do przetestowania nowych rozwiązań taktycznych oraz sprawdzenia niektórych zawodników.

Nie zmartwił mnie wynik spotkania z Viktorią Pilzno. Niepokoiła mnie zbyt duża liczba błędów. Inaczej wyglądał wynik w piątek, gdy mierzyliśmy się z Shanghai Shenxin, kiedy zagrali inny gracze, w tym wielu młodzieżowców. Inna była też klasa rywala. Po analizie otwieramy oczy na pewne kwestie. Viktoria to poważny rywal, który z nami strzelił cztery gole po kontrach. Ulegliśmy 1:5, ale dostaliśmy bardzo wiele ważnych odpowiedzi – powiedział Romeo Jozak.

Na boisko wrócił Miroslav Radović, co może znacznie pomóc Legii w rundzie wiosennej. Trener Wojskowych nie ukrywa radości z tego powodu i chwali zawodnika.

Bardzo się cieszyłem, że w sparingu z Chińczykami spędził na boisku osiemdziesiąt minut. Osiemdziesiąt minut! Wytrzymał tyle czasu na boisku, jego kolano wytrzymuje już takie obciążenia. Inni piłkarze dobrze grają nogami, a on nie tylko nogami, ale też sercem i głową. Prawdziwy lider zespołu – na boisku i poza nim. Ma umiejętności, serce do gry i odpowiednią mentalność. Cieszę się, że wraca.

Legia zacznie rundę wiosenną meczem z Zagłębiem Lubin. Jozak twierdzi, że jego piłkarze są gotowi na to spotkanie i niewątpliwie będą walczyć o zwycięstwo.

– Jesteśmy gotowi. Po obu zgrupowaniach, piłkarze są obecnie bardzo zmęczeni. Ale do meczu pozostało kilka dni. Pamiętajmy, że to pierwszy mecz, ale nie jedyny, który czeka nas wiosną. Jeśli ogramy Zagłębie, nie zapewnimy sobie mistrzostwa Polski. Kiedy nie zwyciężymy, nie będzie to powód, by uznać, że nie zdołamy jeszcze skończyć sezonu na pierwszym miejscu – zakończył Romeo Jozak.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.