giallorossi.net

AS Roma wygrywa po bardzo dobrym meczu z Sassuolo 3:1! Pełne dziewięćdziesiąt minut na boisku w barwach Giallorossich zagrał Wojciech Szczęsny.

Pierwsza połowa była widowiskiem iście fantastycznym, pełnym ciekawych akcji. Tempo spotkania do przerwy było zawrotne. Początek należał do gospodarzy, którzy mogli zdobyć bramkę autorstwa Salaha już po 180 sekundach, a chwilkę później w poprzeczkę uderzył Defrel. W dziewiątej minucie kibice Giallorossich przeżyli nie mały szok, ponieważ gola dla Sassuolo strzelił ten sam Defrel, który tym razem pięknym strzałem pokonał bezradnego w tej sytuacji Wojciecha Szczęsnego. Kilka chwil później Roma miała szansę wyrównać, jednak sędzia nie uznał gola dla gospodarzy. Szesnasta minuta była pierwszą chwilą radości podopiecznych Luciano Spalettiego, ponieważ do wyrównania doprowadził nie mniej pięknym strzałem od tego Defrela, Brazylijczyk Leandro Paredes. Pod koniec pierwszej połowy Sassuolo mogło objąć prowadzenie, jednak Szczęsny przeniósł ponad bramkę strzał Politano. To zemściło się na drużynie Eusebio di Francesco, bo minutę później świetną kontrę wykończył Salah.

Po przerwie obraz gry uległ diametralnej zmianie. Sassuolo z każdą minutą opadało z sił i tracili nadzieję, a gospodarze nabierali jeszcze większej ochoty do gry. Początek drugiej połowy jeszcze nie wskazywał na tak drastyczną zmianę poziomu meczu. Coraz więcej akcji ofensywnych prezentowali gracze Spalettiego, ale długo nic z tego nie wynikało. Roma musiała czekać na potwierdzenie swojej dominacji na boisku aż do sześćdziesiątej minuty, kiedy na boisko wszedł Bośniak, Edin Dżeko. Minęło zaledwie siedem minut, a najlepszy strzelec gospodarzy podwyższył wynik na 3:1. Od tej pory obie drużyny tak naprawdę czekały na zakończenie meczu, ponieważ wszystko zostało już wyjaśnione.