Roberto Jimenez przechodzi do West Hamu!

MARCA

Rezerwowy golkiper Espanyolu Roberto Jimenez zdecydował się na opuszczenie klubu. W nadchodzącym sezonie zasili szeregi angielskiego West Hamu. 

Po zakończeniu kontraktu z papużkami Roberto Jimenez podpisał kontrakt z Młotami. Umowa wejdzie w życie już niebawem i trwać będzie przez dwa lata z opcją przedłużenia o kolejny rok. 

Jestem bardzo podekscytowany tym nowym doświadczeniem, myślę, że to duży krok w mojej karierze, każdy zna znaczenie tego klubu” – wyjaśnił oficjalnym mediom West Hamu.

W ostatnim czasie był tylko cieniem dla świetnie grającego Diego Lopeza, nie miał zbyt wielkich szans na przebicie się do pierwszej jedenastki. Swoje szanse dostawał w pucharach. W sezonie 17/18 został wypożyczony do Malagi, która po sezonie spadła. Roberto został jednak wybrany najlepszym zawodnikiem zespołu patrząc na cały sezon. Gdyby nie on to ekipa z La Rosaleda dużo szybciej pożegnała by się z La Ligą. Swoimi interwencjami i paradami dawał nadzieję, że klub jeszcze da się utrzymać. 

Warto dodać, że jego głównym konkurentem będzie Łukasz Fabiański, który również w tym sezonie zebrał świetne noty. Nie dawał żadnych oznak, aby na jego pozycji dokonać roszady. Rywalizacja między nimi będzie więc niezwykle ciekawa. 

Przejdź do paska narzędzi