Roberto Jimenez przechodzi do West Hamu!

MARCA

Rezerwowy golkiper Espanyolu Roberto Jimenez zdecydował się na opuszczenie klubu. W nadchodzącym sezonie zasili szeregi angielskiego West Hamu. 

Po zakończeniu kontraktu z papużkami Roberto Jimenez podpisał kontrakt z Młotami. Umowa wejdzie w życie już niebawem i trwać będzie przez dwa lata z opcją przedłużenia o kolejny rok. 

Jestem bardzo podekscytowany tym nowym doświadczeniem, myślę, że to duży krok w mojej karierze, każdy zna znaczenie tego klubu” – wyjaśnił oficjalnym mediom West Hamu.

W ostatnim czasie był tylko cieniem dla świetnie grającego Diego Lopeza, nie miał zbyt wielkich szans na przebicie się do pierwszej jedenastki. Swoje szanse dostawał w pucharach. W sezonie 17/18 został wypożyczony do Malagi, która po sezonie spadła. Roberto został jednak wybrany najlepszym zawodnikiem zespołu patrząc na cały sezon. Gdyby nie on to ekipa z La Rosaleda dużo szybciej pożegnała by się z La Ligą. Swoimi interwencjami i paradami dawał nadzieję, że klub jeszcze da się utrzymać. 

Warto dodać, że jego głównym konkurentem będzie Łukasz Fabiański, który również w tym sezonie zebrał świetne noty. Nie dawał żadnych oznak, aby na jego pozycji dokonać roszady. Rywalizacja między nimi będzie więc niezwykle ciekawa. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi